TPR17-010 - Power rail TPR17-010
1700 mm
6
TP, TPH, Concept Ergo, WB, TED, TPB
Show Compare List (0)
This product is compatible with (for example):
Cabinet A550 ESD, with 48 drawers
ESD / Width : 310 mm / Height : 550 mm / Depth : 180 mm / Shelves: 11 / Drawers: 48 / Dimensions cavities: 69x40x170 mm
ESD Magazine A, 48 drawers 170x69x40mm,
External dimensions: 180 x 310 x 550 mm (LxWxH)
electrically conductive (DIN EN 61340-5-1)
Part No. 551 ESD
excl. 8.1% tax
 Configurable
 Configurable
Workstation light NaturLite LED 1200
Width : 1180 mm / Luminous flux: 5200 Lumen / Color temperature: 4,000 K / Illuminance: 2,300 Lux / suitable for system: TP, TPH, Concept Ergo, QuatreX, WB, TPB
Workstation lamp NaturLite LED 1200
Length 1180 mm, color temperature 4000 K
One-touch switch at the lamp housing
to switch on / off and to dim
excl. 8.1% tax
Workstation light NaturLite LED Wing 500
Width : 430 mm / Luminous flux: 1750 Lumen / Color temperature: 4,000 K / Illuminance: 800 Lux / suitable for system: TP, TPH, Concept Ergo, QuatreX, WB, TPB
Workstation lamp NaturLite LED Wing 500
Length 430 mm, color temperature 4000 K
to switch on / off and to dim
excl. 8.1% tax
Adapter set for fixing MH/MA/MA2 holder
ESD / suitable for system: TP, TPH, Concept Ergo, QuatreX, multi cart
AS2 adapter set
for the fixing MH/MA/MA2 holder to the
upright tubes
excl. 8.1% tax
Drawer unit with castors 45/56-1 ESD
ESD / Width : 450 mm / Depth : 520 mm / Height : 700 mm / Drawers: 5 / Version: 100% extensions, with castors / suitable for system: TP, TPH, Concept Ergo, WB, TPB
Drawer unit L-45 / 56-1 ESD, with castors
4 drawers height: 5 x 100 mm
Dimensions: 450 x 520 x 700 (560+140) mm WxDxH
Drawer internal dimensions: 380 x 500 mm WxD
Capacity 60 kg / drawer, pull-out 100%
dissipative (DIN EN 61340-5-1) RAL 7035 light grey
version with 4 ESD swivel castors 100 mm (2x with lock)
excl. 8.1% tax
ESD Cable tray for ESD work table TED
ESD / Width : 800 mm / Height : 100 mm / Depth : 62 mm / suitable for system: TED
Cable tray ESD suitable for TED work table
Dimensions: (WxDxH): 800 x 62 x 100 mm
excl. 8.1% tax
Adjustable shelves, stepless adjustment,...
ESD / Width : 718 mm / Depth : 650 mm / Load capacity : 100 kg / suitable for system: TP, Concept Ergo, multi cart / suitable for module: M750
Adjustable shelf ESD with support - M750
Dimensions: 718 x 650 mm, tiltable,
Load capacity: 100 kg, RAL 7035 ESD
without ESD mat (725.74300)
suitable for multi-trolley - M750
excl. 8.1% tax
ESD footrest black
ESD / Length : 450 mm / Width : 350 mm / Color: black
ESD footrest dissipative 450 x 350 mm
>> special version: with grooved profile covering
Height and inclination adjustable, color: black
incl. grounding cable snap 10 mm/banana plug
(DIN EN 61340-5-1 + DIN 4556 )
excl. 8.1% tax
Tool trolley 1 ESD with steel plate
ESD / Drawers: 5 / Weight: 92 kg / Width : 910 mm / Height : 880 mm / Depth : 525 mm
Tool trolley 1 with steel support, ESD
Dimensions (WxDxH): 910 x 525 x 880 mm
incl. 5 fully opening drawers and
1 cabinet with a height-adjustable shelf,
Max. load capacity: 300kg
excl. 8.1% tax