AL2X-180W - Upright profile AL2X-180W
1789 mm
900 mm
WB
WB818
Show Compare List (0)
This product is compatible with (for example):
Cabinet A550 ESD, with 48 drawers
ESD / Width : 310 mm / Height : 550 mm / Depth : 180 mm / Shelves: 11 / Drawers: 48 / Dimensions cavities: 69x40x170 mm
ESD Magazine A, 48 drawers 170x69x40mm,
External dimensions: 180 x 310 x 550 mm (LxWxH)
electrically conductive (DIN EN 61340-5-1)
Part No. 551 ESD
excl. 8.1% tax